Kiedyś i dziś

Parę lat temu, jako młoda mężatka, miałam przyjemność współpracować z przedszkolami we Wrocławiu. To był dobry i bardzo owocny dla mnie czas. Mogłam przetestować w praktyce to, czego naczytałam się o psychologii i nauczaniu najmłodszych na studiach. Opracowanie kolejnych zajęć zajmowało mi mnóstwo czasu i człowiek stawał na głowie, by zajęcia podobały się nie tylko maluchom, ale i dyrektorom, którzy często na takie zajęcia przychodzili. Piszę o tym teraz, w zupełnie innej sytuacji życiowej, jako „dyrektorka” swojej własnej firmy, ale przede wszystkim, jako mama.

Ostatni czas był czasem wakacyjnym, kiedy dla swoich maluchów znalazłam więcej czasu i stwierdziłam, że im też należałyby się takie zajęcia. W końcu, to nie może tak być, że mama uczy wszędzie, a dla swoich maluchów nie ma czasu.

Przeglądam zatem stare fotografie z przedszkoli, opisy zajęć, zapisane reakcje dzieci i ciągle przychodzi ta myśl: ale to już robiłam, to też i to, i tamto…. Bo tak to wygląda, gdy ma się mamę, co kocha swoją pracę! Nawet jak wraca z pracy, to wszystko liczy, ciągle widzi proporcje, figury, porównuje, analizuje. Matematyka wtedy, to nie jest coś, co jest cztery razy w tygodniu w szkole. Matematyka to nie tylko liczenie, sztywne reguły, schematy i algorytmy. Matematyka to sztuka rozwiązywania problemów na co dzień. I możesz być największym jej wrogiem ale i tak chcąc nie chcąc, korzystasz z niej na co dzień – może nawet o tym nie wiedząc….


Magdalena Pietrzik

Odkąd pamiętam, moją pasją była matematyka. Od lat z sukcesem udzielam korepetycji z tego przedmiotu uczniom i studentom oraz prowadzę zajęcia matematyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesno szkolnym. Prywatnie jestem żoną artysty i mamą dwójki maluchów.

Zobacz inne wpisy:

Podobne wpisy

2 komentarze

  1. Zauważyłem, że twój blog często dotyka aktualnych tematów. Jak udaje ci się utrzymać tę świeżość, a jednocześnie dostarczać wartościowe treści?

    1. Myślę, że najważniejsze jest w życiu robić to co się kocha. Gdy pasja staje się naszą pracą, to każda rzecz w pracy przychodzi z wielką łatwością. W głębie kłębi się tysiące pomysłów tylko ciągle brakuje czasu na realizację kolejnego celu :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *